• HP, CANON, XEROX, SAMSUNG YETKİLİ SERVİSLERİ İLE STANDART YAZICI TAMİR SERVİSİ GENÇLER KIRTASİYE ÇÖZÜM ORTAKLIĞI


  Yazıcının tamiri veya servisi konusunda bilinmesi gereken ilk ve en önemli kural kullanılan yazıcının özelliklerine uygun ve kaliteli tüketim malzemesi kullanılmasından geçmektedir.

  En ucuz fiyatlara satın alınan yazıcı tonerleri genel olarak içindeki tozu yazıcının içine döktüğünden ve printer içinde bulunan fanların oluşturduğu hava akımı ile bu toner tozları yazıcı içinde en ücra köşeye kadar ulaşırlar.
  İletkenlik özelliğine sahip olan toner tozları printer içindeki elektronik kartlar üzerinde birikerek kısa devre yaptırarak kartların yanmasına dahi neden olabilirler.

  Yazıcı servisine başvuran firmaların büyük çoğunluğu bu tür şikayetlerden yakınmaktadır.

  Genel olarak Samsung, Xerox, Canon, Hp yetkili servisleri yazıcı içinde dolum yapılmış veya muadil toner kartuşu gördüklerinde yazıcıda oluşan arıza ne olursa olsun kusuru dolum veya muadil yazıcı tonerine bulmaktadırlar. Oysa uygun şartlarda yenileme yapılmış bir toner kartuşunun veya yüksek kalite üretilmiş muadil toner kartuşunun yazıcıya zarar vermesi mümkün değildir.

  Samsung, Hp, Xerox ve Canon yetkili servisleri veya yazıcı tamiri servis hizmeti veren printer servisleri genel olarak yazıcıda oluşan  kusuru yazıcı toner kartuşuna yüklemediklerinde kusur buldukları ikinci önemli nokta ise kullanılan fotokopi kağıdı olmaktadır.

  Kaliteli fotokopi kağıtlarının yüzeyleri çok daha parlak ve pürüzsüz olduğundan aşınmış yazıcı pateninin patinaja düşmesini kolaylaştırır.

  Ancak kalitesiz fotokopi kağıdının yüzey kalitesi daha bozuk olduğundan patenlerin kalitesiz kağıt üzerinde patinaj yapması çok daha zor olduğundan daha az problem yaşanmasına neden olur.

  Sonuç olarak Samsung, Hp, Canon, Xerox yetkili servis veya özel yazıcı tamiri yapan firmalar kendi kusurlarını yazıcı içinde kullanılan herhangi bir tüketim malzemesine yükleyerek ortaya çıkan arızalara kulp bulmaya çalışırlar. Detaylar İçin Bize Ulaşınız.


X